Sport.pl

Zawodniczka Akademii Tenisowej Andżeliki Kerber w imponującym stylu została mistrzynią Polski

Ani jednego seta nie przegrała w całym turnieju Anastazja Soszyna (AT Angelique Kerber Puszczykowo) i została halową mistrzynią Polski w tenisie. Do złota w rywalizacji singlistek dołożyła też tytuł w grze podwójnej, w parze z Weroniką Domagałą.
18-letnia Anastazja Soszyna jest Ukrainką, urodziła się w Charkowie, ale od pięciu lat mieszka i trenuje tenis w podpoznańskim Puszczykowie. Jest zawodniczką Akademii Tenisowej Angelique Kerber, reprezentantki Niemiec z Puszczykowa, która wygrała tegoroczny turniej wielkoszlemowy Australian Open.

Przez ostatni tydzień Anastazja Soszyna rywalizowała w halowych mistrzostwach Polski w Zielonej Górze. Młoda tenisistka walczy o tytuły w naszym kraju, bo ma licencję Polskiego Związku Tenisowego. Po tytuł sięgnęła w imponującym stylu, bo w całym turnieju nie przegrała ani jednego seta! W pierwszej rundzie pokonała Paulinę Kostkę bez straty gema, a tylko po jednym gemie straciła w ćwierćfinale (6:1, 6:0 z Patrycją Polańską) i półfinale (6:1, 6:0 z Pauliną Lewandowską). W meczu o złoto zwyciężyła Martę Leśniak - 6:2, 6:2.

W finale gry podwójnej Anstastazja Soszyna i Weronika Domagała okazały się lepsze od duetu Marcelina Podlińska, Patrycja Polańska.

Zdobycie mistrzostwa Polski dało utalentowanej nastolatce z Puszczykowa prawo gry w eliminacjach do turnieju WTA w Katowicach (na początku kwietnia). Przypomnijmy, że Anastazja Soszyna miała tam wystąpić już rok temu, gdy została młodzieżową mistrzynią kraju, ale wówczas rozchorowała się i musiała zrezygnować ze startu w największym turnieju tenisowym w kraju.

Więcej o: