Tenis. Katarzyna Piter nie zagra w Kuala Lumpur, trudna rywalka Magdy Linette

Poznańska tenisistka Katarzyna Piter przegrała z wyżej notowaną Japonką Risą Okazaki 1:6, 6:7 w ostatniej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego WTA w Kuala Lumpur z pulą nagród sięgającą ćwierć milionów dolarów.
Katarzyna Piter, notowana na 247. miejscu w tankingu WTA, rozprawiła się wcześniej z rozstawioną w kwalifikacjach z numerem 7 Chinką Yuxuan Zhang, ale w meczu decydującym o awansie do turnieju głównego zadanie było jeszcze trudniejsze. Rywalką Polki była bowiem Japonka Risa Okazaki, najwyżej notowana w gronie kwalifikantek.

Tenisistka ze 133. pozycji na światowych listach gładko wygrała pierwszą partię 6:1 i dopiero w drugim secie Katarzyna Piter podjęła walkę. Prowadziła nawet 5:2, ale rywalka odrobiła straty i doprowadziła do tie-breaka, w którym zwyciężyła 7-4.

W Malezji wystąpi za to inna poznanianka, Magda Linette, która jednak także nie miała szczęścia w losowaniu. W pierwszej rundzie trafiła bowiem na jedną z faworytek imprezy, Niemkę Sabinę Lisicki. Otwiera ona czwartą dziesiątkę rankingu WTA, a Polka jest tuż pod koniec pierwszej setki.