Klub spod Poznania wycofa się z rozgrywek? Powód taki, jak zwykle...

Istnieje realna szansa, że czwartoligowy Grom Plewiska wycofa się z rozgrywek IV ligi grupy północnej. Powód? Gmina Komorniki zmniejszyła klubowi dotacje.
Plewiska to około dziesięciotysięczna wieś pod Poznaniem. W 1992 roku powstał tu klub Grom, który aktualnie jest wiceliderem IV ligi grupy północnej z czteropunktową stratą do lidera Warty Międzychód. Istnieje jednak realna szansa, że klub nie przystąpi do rundy wiosennej.

Komunikat klubu wystosowany na stronie facebookowej Gromu:

"W związku z licznymi zapytaniami ze strony kibiców, lokalnej społeczności oraz mediów dotyczącej bieżącej sytuacji klubu informujemy, że istnieje realna groźba wycofania drużyny seniorów z rozgrywek IV ligi wielkopolskiej (gr. północ). Jest to spowodowane złą sytuacją finansową naszego klubu związaną ze zmniejszeniem kwoty Dotacji Gminnej. Ewentualna decyzja w sprawie wycofania zespołu zapadnie w najbliższym czasie.

Jednocześnie podkreślamy, że liczymy na przyznanie brakujących środków, które pozwolą na dalsze funkcjonowanie klubu.
"

To nie pierwszy tej zimy przypadek, gdzie klub z Wielkopolski boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Wcześniej z rozgrywek klasy okręgowej wycofała się Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, były wicemistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu. Kłopoty finansowe dotknęły też trzecioligowego Jaroty Jarocin.