Lekkoatletyka. Henryk Szost znów wystartuje w prestiżowym maratonie w Otsu w Japonii

Henryk Szost powraca na trasę maratonu Lake Biwa, rozgrywanego w japońskim Otsu, w którym przed czterema laty ustanowił aktualny rekord Polski wynoszący 2:07.39 - informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki. Start odbędzie się 6 marca
W grudniu zawodnik Grunwaldu Poznań zakończył przeszło czteroletnią współpracę z rosyjskim szkoleniowcem Leonidem Szwecowem i do występu 6 marca w Otsu przygotowuje się pod kierunkiem trenera Zbigniewa Króla. Krakowianin skutecznie trenował już Szosta w 2009 r., gdy celem było poprawienie rekordu życiowego na bieżni na 10 000 m.

Na trasie w Otsu wystąpi wiele gwiazd biegów długich, np. Etiopczyk Tadesse Tola (brązowy medalista mistrzostw świata w 2013 roku i posiadacz najlepszego wyniku maratonu uzyskanego w Polsce - 2:06.55 w Warszawie), Burundyjczyk Shumi Dechasa, Kenijczyk Lucas Rotich, Etiopczyk Shura Kitata, Mongoł Ser Od Bat-Ochir (trzeci przed rokiem w Otsu), Ugandyjczyk Munyo Solomon Mutai (aktualny brązowy medalista mistrzostw świata) czy Tanzańczyk Alphonce Felix Simbu.