Koszykówka - I liga. Druga wyjazdowa wygrana Basketu Poznań. I to jaka!

Aż 23 punkty więcej od Spójni Stargard zdobyli koszykarze Biofarm Basketu Poznań i odnieśli drugie w sezonie wyjazdowe zwycięstwo w pierwszej lidze.
Poprzedni mecz w obcej hali poznaniacy wygrali w drugiej kolejce sezonu. Było to na początku października, a beniaminek ligi zwyciężył 61:59 ekipę Śląska Wrocław. Potem było osiem wyjazdowych porażek, aż wreszcie przyszło przełamanie i to w najmniej oczekiwanym momencie. Bo Basket miał za sobą przegrany w dramatycznych okolicznościach mecz ze Zbiczem Basket Pruszków (60:61), a teraz mierzył się z wyżej notowaną Spójnią Stargard.

Tylko początek tego meczu był wyrównany, a po remisie 12:12 w czwartej minucie poznaniacy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Krótko po rozpoczęciu trzeciej kwarty mieli osiemnaście punktów więcej niż gospodarze (51:33), a w połowie ostatniej części uciekli na dwadzieścia punktów (70:50). Taka różnica była też na tablicy na kilkanaście sekund przed końcem, a potem za trzy punkty rzucił młody Mikołaj Kurpisz i ustalił wynik na 81:58.

Basket wygrał wszystkie kwarty i bezdyskusyjnie zwyciężył w całym spotkaniu. Kapitalną skutecznością (osiem celnych rzutów z gry na dwanaście prób) popisali się Piotr Wieloch i Tomasz Smorawiński. Ten pierwszy trafił wszystkie siedem rzutów za dwa punkty!

Po dwudziestu meczach poznański zespół ma 26 punktów i zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Spójnia jest dziewiąta.

Spójnia Stargard - Biofarm Basket Poznań 58:81