Koszykówka. Niesłychane! Biofarm Basket Poznań przegrał w końcówce jednym punktem!

Dramatyczna porażka koszykarzy Biofarmu Basket Poznań na własnym parkiecie ze Zniczem Pruszków. Decydował jeden punkt, przy remisowej ostatniej kwarcie, a rywale z Pruszkowa wygrali po budzącej kontrowersje decyzji sędziów
Chodziło o odgwizdanie faulu przy rzucie Mateusza Szweda. Wolne wykonywane były już po upływie regulaminowego czasu gry, a Mateusz Szwed wykorzystał dwa rzuty. Dzięki temu Znicz zwyciężył w tym spotkaniu, a trzeba pamiętać że chwilę wcześniej rzutów wolnych dla poznaniaków nie trafił Adam Metelski.

Te rzuty Mateusza Szweda były bardzo nerwowe, bowiem pruszkowski koszykarz trafił pierwszy z nich i już wtedy mieliśmy remis 60:60 oznaczający dogrywkę. Kolejnego spudłował, ale przy trzecim rzucie nie drgnęła mu ręka i Znicz wygrał ten mecz.

Końcówkę tego spotkania można obejrzeć w materiale strony Znicza Pruszków. Znajduje się on tutaj.

Biofarm Basket Poznań - Znicz Pruszków 60:61

Kwarty: 11:16, 17:10, 12:15, 20:20 BASKET: Wieloch 13, Szydłowski 7, Metelski 7, Bręk 3, Szymczak 0 oraz Fiszer 10, Smorawiński 10, Frąckowiak 8, Stankowski 2, Kurpisz 0

ZNICZ: Janiak 12, Przyborowski 11, Szwed 9, Cechniak 4, Czosnowski 0 oraz Słupiński 14, Kordalski 5, Tokarski 4, Put 2, Janik 0

W tabeli pierwszej ligi Biofarm Basket Poznań zajmuje czternaste miejsce na 16 grających ekip. Znicz Pruszków jest znacznie wyżej, na szóstym miejscu. Prowadzi zespół Miasto Szkła Krosno przed Sokołem Łańcut, GKS Tychy i Legią Warszawa.