Koszykówka. Ostrovia Ostrów Wlkp., Enea AZS Poznan, MUKS II Poznań i Tęcza Leszno - komplet wygranych wielkopolskich drużyn

W rozgrywkach grupy B pierwszej ligi koszykówki pań zespół Enea AZS Poznań wygrał na swoim parkiecie z AZS Korona Kraków 56:47, koszykarki Tęczy Leszno zwyciężyły u siebie ŁKS Łódź 56:46, Ostrovia Ostrów Wlkp. zwyciężyła Karokonosze Jelenia Góra 71:58, natomiast MUKS II Poznań wygrał na wyjeździe ze Ślęzą II Wrocław 57:53
To właśnie ten wyjazdowy mecz młodej ekipy MUKS był bardzo zacięty. Poznanianki prowadziły do przerwy, ale dopiero w czwartej kwarcie udało im się ostatecznie dogonić i ograć rywalki. Rezerwy Ślęzy uległy rezerwom MUKS Poznań 53:57 (13:8, 13:18, 18:15, 9:16), a bohaterką spotkania była Klaudia Gertchen z imponującym dorobkiem punktowym.

Punkty dla MUKS: Gertchen 28, Klatt 8, Siemienas 7, Olczak 2, Olszewska 2 oraz Szloser 4, Drop 4, Nowicka 2

Enea AZS Poznań na poznańskim parkiecie zwyciężył z wyżej notowanym zespołem AZS Korona Kraków 56:47 (18:8, 11:17, 16:14, 11:8), kontrolując spotkanie. Rywalki jedynie w drugiej kwarcie zbliżyły się do gospodarzy.

Punkty dla AZS: Pietraszek 18, Płóciennik 10, Marciniak 9, Budeń 4, Banach 2 oraz Wojdalska 7, Wiśniewska 4, Plucińska 2, Giedrojć 0, Stefańczyk 0

Ostrovia Ostrów Wlkp. nie dała szans Karkonoszom Jelenia Góra w meczu wyjazdowym i wygrała 71:58 (15:20, 24:11, 23:14, 9:13). Po kiepskim początku ostrowianki zdemolowały rywalki w kolejnych kwartach.

Punkty dla Ostrovii: Motyl 17, Winnicka 10, Ostrowska 10, Kaczmarek 4, Jackowska 0 oraz Jasnowska 23, Stępień 4, Nowicka 2, Kasprzyk 1, Mielczarek 0

Wreszcie X-Demon Tęcza Leszno po zaciętej walce pokonała ŁKS SMS Łódź 56:46 (13:17, 15:7, 8:15, 20:7). Miażdżąca dla rywalek była zwłaszcza ostatnia kwarta. Najlepiej punktowały Grażyna Witkoś oraz wchodząca z ławki Martyna Stasiuk.

Punkty dla Tęczy: Witkoś 16, Łabuz 12, Szarzyńska 9, Ledwińska 2, Hołtyn 0 oraz Stasiuk 16, Iradzka 1, Karolewicz 0

W tabeli tej grupy pierwszej ligi prowadzi Ostrovia Ostrów Wlkp. o jeden punkt przed ŁKS Łódź, o trzy punkty przed AZS Korona Kraków i cztery punkty przed AZS II Gorzów. Enea AZS Poznań jest na piątym miejscu, ze stratą pięciu punktów do ostrowskich liderek, MUKS Poznań zajmuje siódmą pozycję, a Tęcza Leszno - ósmą.