Hokej na trawie. Drugie zwycięstwo Polek i awans do strefy medalowej

Reprezntacja Polski pokonała 4:0 Czechy w swoim ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy I dywizji kobiet w halowej odmianie hokeju na trawie w Mińsku.
W piątek, w pierwszym dniu turnieju na Białorusi Polki najpierw zostały rozgromione przez Holandię (0:9), a następnie zwyciężyły 5:1 Belgię. Było jasne, że w sobotę muszą wygrać z Czeszkami, bo remis urządzał rywalki i dawał im awans do najlepszej czwórki mistrzostw.

Bezbramkowy wynik utrzymał się do przerwy, ale w drugiej połowie biało-czerwone strzeliły cztery gole, nie straciły żadnego i wygrały 4:0. Bramki zdobyły: Amelia Katerla (28. minuta), Małgorzata Sztybrych (34.), Joanna Wieloch (40.) i Paulina Okaj (40.),

Z sześcioma punktami Polki zajęły drugie miejsce w tabeli grupy A za Holandią, która odniosła komplet zwycięstw. Późnym popołudniem w sobotę nasza reprezentacja zagra o awans do finału z najlepszym zespołem grupy B i będzie to najprawdopodobniej Białoruś, która w piątek niespodziewanie pokonała 4:3 Niemcy.