Basket Liga Kobiet. Jedenasta porażka MUKS Poznań

Fatalna skuteczność w ostatniej kwarcie meczu z Basketem Gdynia przesądziła o porażce koszykarek MUKS Poznań 47:62 w meczu 14. kolejki ekstraklasy. Poznański beniaminek rozgrywek zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z trzema wygranymi i jedenastoma porażkami.
Bardzo długo w tym meczu nic nie wskazywało na to, że MUKS Poznań przegra w Gdyni i to różnicą aż piętnastu punktów. Zespół z Wielkopolski prowadził od początku spotkania niemal bez przerwy aż do końcówki drugiej kwarty. Kilkukrotnie była to nawet pięciopunktowa przewaga nad drużyną gospodarzy. Dopiero w ostatniej akcji przed przerwą Jelena Skerović trafiła za trzy punkty i odzyskała prowadzenie dla Basketu. Było 31:29.

Gdynianki, które kilka minut wcześniej przegrywały 26:29, na początku trzeciej części zakończyły celnymi rzutami trzy kolejne akcje, a poznanianki żadnej. Szybko zrobiło się 37:29 dla miejscowych. Po wyrównanej grze w tej kwarcie MUKS zmniejszył jednak stratę do czterech punktów (41:45) przed rozpoczęciem decydującej odsłony.

W niej jednak drużyna gości zdobyła tylko sześć punktów, a straciła aż siedemnaście. Od stanu 47:54 do kosza trafiały już wyłącznie koszykarki z Gdyni (poznanianki spudłowały siedem razy z rzędu) i wygrały cały mecz 62:47.

Basket Gdynia - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 62:47