Piłkarki Medyka Konin wracają do treningów. W planach mają m.in. sparing z ćwierćfinalistą Ligi Mistrzyń!

W sobotę 9 stycznia piłkarki nożne Medyka Konin rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej kobiecej ekstraligi. Mistrzynie Polski mają w planach aż... jedenaście sparingów.
Na pierwszym treningu po zimowej przerwie koninianki zameldują się w sobotę, 9 stycznia. Dzień później wezmą udział w corocznym międzynarodowym turnieju halowym "Konin Cup". Do 26 stycznia Medyk będzie przygotowywał się na swoich obiektach. W tym czasie rozegra dwie gry kontrolne z krajowymi rywalami, SMS Łódź i KKP Bydgoszcz. 27 stycznia mistrzynie Polski wyjadą na pierwsze zgrupowanie, które odbędzie się w leżącej przy granicy z Czechami miejscowości Boguszów Gorce.

Przez tydzień koninianki będą pracowały głównie nad przygotowaniem fizycznym. Rozegrają jednak dwa sparingi, ze Spartą Praga oraz AZS PWSZ Wałbrzych. Po powrocie z Sudetów podopieczne Romana Jaszczaka będą przez dwa tygodnie trenowały w Koninie. 20 lutego w drodze na kolejne zgrupowanie, do Żagania zmierzą się towarzysko w Grodzisku Wlkp. z reprezentacją Polski do lat 19. Na drugim obozie w planach są także sparingi z Energie Cottbus (24 lutego) oraz Slavią Praga, ćwierćfinalistą obecnej edycji Ligi Mistrzyń (28 lutego).

Piłkarki Medyka Konin wrócą z Żagania 28 lutego, a dwa tygodnie później czeka je pierwszy mecz w walce o obronę mistrzostwa Polski. 12 marca zmierzą się z AZS PWSZ Wałbrzych, a cztery dni później zagrają z AZS Wrocław w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Nie należy spodziewać się wielu zmian kadrowych w zespole Medyka, choć do kilku pewnie dojdzie. Mistrz Polski poszukuje wzmocnień na środku obrony oraz w ataku.