Piłka kobieca. Obecna i była piłkarka Medyka Konin nominowane do pierwszego w historii plebiscytu "Piłkarki Roku"

Pomocniczka Medyka Konin Aleksandra Sikora oraz była napastniczka mistrza Polski Ewa Pajor (aktualnie VfL Wolfsburg) znalazły się w gronie pięciu zawodniczek nominowanych do tytułu "Piłkarki Roku", który po raz pierwszy w historii polskiej piłki przyzna tygodnik "Piłka Nożna".
Tygodnik "Piłka Nożna", który co roku na uroczystej gali organizowanej wraz z telewizją Polsat Sport, regularnie przyznaje nagrody dla najlepszych piłkarzy, w tym roku zdecydował się po raz pierwszy w historii uhonorować także piłkarki. Do tytułu "Piłkarki Roku" nominowanych zostało pięć zawodniczek, w tym piłkarka Medyka Konin i kapitan reprezentacji Polski, Aleksandra Sikora oraz była napastniczka Medyka Ewa Pajor, która w czerwcu przeszła do czołowego niemieckiego klubu Vfl Wolfsburg. Obie zawodniczki w czerwcu sięgnęły z Medykiem Konin po mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Sikora zagrała też w 1/16 Ligi Mistrzyń, gdzie Medyk odpadł z Olympiquem Lyon. Pajor wraz z Vfl Wolfsburg awansowała do ćwierćfinału elitarnych rozgrywek, pokonując m.in. Chelsea Londyn.

Oprócz nich nominacje otrzymały też: finalistka kobiecej Ligi Mistrzyń i wicemistrzyni Francji Katarzyna Kiedrzynek, która w tym sezonie wraz z PSG awansowała też do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń (zmierzy się wiosną z FC Barceloną), a także występująca w Bundeslidze Jolanta Siwińska (1.FC Turbine Potsdam) i 17-letnia Dominika Grabowska (AZS Wrocław).

Wyboru najlepszej polskiej piłkarki dokonają dziennikarze tygodnika "Piłka Nożna". Plebiscyt zostanie rozstrzygnięty 6 lutego na uroczystej gali w hotelu Hilton w Warszawie. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport.