Koszykówka. Basket Poznań przegrał z Mickiewiczem w meczu słabeuszy I ligi

Porażką 78:89 zakończył się wyjazdowym meczu Biofarm Basketu Poznań z ekipą AZS AWF Mickiewicz Katowice. Poznaniacy kończą pierwszą rundę na trzecim miejscu od końca w tabeli I ligi.
Po piętnastu meczach Basket, który jest beniaminkiem rozgrywek ma na koncie cztery zwycięstwa i jedenaście porażek. Dokładnie taki sam bilans mają jego sobotni rywale, drużyna z Katowic, która także gra pierwszy sezon na tym poziomie. Oba zespoły wyprzedzają jedynie ostatnią w stawce drużynę GTK Gliwice.

Poznaniacy świetnie zaczęli mecz z Mickiewiczem. Prowadzili 5:0, potem 15:7, a kwartę wygrali 20:15. Na początku drugiej części stracili jednak dziesięć kolejnych punktów i w 14. minucie było 25:20 dla gospodarzy. Skuteczny finisz pozwolił jednak Basketowi doprowadzić do remisu 33:33 w połowie meczu. Słaby start w trzeciej kwarcie znów spowodował, że goście musieli odrabiać straty, które w 25. minucie wynosiły dziewięć punktów (42:51). Tym razem jednak odpowiedzi ze strony Basketu nie było.

Na początku ostatniej kwarty zespół z Katowic miał już blisko dwadzieścia punktów przewagi (69:51, a potem nawet 73:54) i do końca poznański zespół walczył już tylko o to, by przegrać jak najmniejszą różnicą.

Oba zespoły zaprezentowały niezłą skuteczność - ponad 50 procent celnych rzutów z gry. Środkowy Basketu Adam Metelski do piętnastu zdobytych punktów dołożył dziesięć zbiórek (po pięć w obronie i ataku).

Kolejny mecz poznaniacy rozegrają 2 stycznia w Tychach.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Biofarm Basket Poznań 89:78

Kwarty:
15:20, 18:13, 30:18, 26:27 Punkty dla Basketu: Wieloch 17 (4x3), Metelski 15, Fiszer 10 (1), Bręk 7, Kurpisz 7 (1) oraz Szymczak 13 (1), Stankowski 6, Michalik 3, Frąckowiak, Szydłowski, Ryżek.