Serbia rywalem reprezentacji Polski na stadionie w Poznaniu?

Nie Węgry, a prawdopodobnie Serbia będzie przeciwnikiem reprezentacji Polski w zaplanowanym na 23 marca przyszłego roku meczu towarzyskim w Poznaniu. PZPN ma wkrótce ogłosić swoją decyzję w tej sprawie.


Biało-czerwoni mieli tego dnia zmierzyć się z Irlandią Północną, ale po tym jak obie reprezentacje trafiły na siebie w grupie finałów mistrzostw Europy, sparing odwołano. Rozpoczęły się poszukiwania nowego rywala dla kadry Adama Nawałki i wydawało się, że na stadionie przy Bułgarskiej ugościmy innego finalistę, Węgrów, w składzie m.in. z Tamasaem Kadarem i Gergo Lovrencsicsem z Lecha Poznań.

Wybór padł jednak na Serbię, 54. drużynę w rankingu FIFA (Polska jest dwadzieścia miejsc wyżej). Serbowie na mistrzostwa do Francji nie jadą, po tym jak w grupie eliminacyjnej wyprzedziły ich drużyny Portugalii, Albanii i Danii.

Z kadrą z Bałkanów Polacy grali po raz ostatni w czerwcu 2010 roku - w Kufstein w Austrii padł bezbramkowy remis. W Poznaniu nigdy nie gościliśmy Serbów. Natomiast w październiku 1931 roku na Stadionie Miejskim (obecnie stadion im. Szyca) nasza reprezentacja rozgromiła 6:3 Jugosławię, a dwie bramki w swoim debiucie w barwach narodowych zdobył Adam Knioła z Warty Poznań. Federacja piłkarska Serbii jest kontynuatorką tradycji federacji jugosłowiańskiej.