Takewondo. Aż osiem medali zawodników AZS Poznań, w tym trzy złote

Jagoda Ulfig, Jarosław Mecmajer i Karol Robak zdobyli złote medale mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim podczas zawodów rozgrywanych w Warszawie. Do tego doszło pięć medali AZS Poznań innego koloru
Jagoda Ulfig triumfowała w kategorii kobiet do 67 kg. Wyprzedziła zawodniczki z Olsztyna - Klaudię Prusaczyk i Sylwię Okuniewską. Doświadczony już w międzynarodowych bojach Karol Robak, uczestnik m.in. Igrzysk Europejskich oraz, podobnie jak Jagoda Ulfig, wicemistrz Europy, zwyciężył w kategorii do 68 kg. Pokonał w finale Patryka Chodnickiego z Olsztyna. Poznańskim dubletem zakończyła się rywalizacja w kategorii 63 kg, gdzie Jarosław Macmajer wyprzedził innego zawodnika AZS Poznań Alberta Millerta.

Poza nimi srebrny medal w Warszawie wywalczył Bartosz Kołecki w kategorii 87 kg (złoto dla Rafała Szypulskiego z Bornego Sulimowa). Brąz zdobyli: Mikołaj Szaferski w kategorii 80 kg, Hanna Okoniewska w kategorii 53 kg, Marta Grabowska w kategorii 62 kg.