Żużel. Była gwiazda Unii Leszno ma poważne problemy z prawem!

Piotr Pawlicki, który kilka dni temu wraz z bratem Przemysławem, ogłosił, że nie przedłuży umowy z Fogo Unią Leszno ma poważne problemy z prawem. Nieoficjalnie mówi się, że to dlatego leszczyński klub nie chciał pozostania młodszego z utalentowanych braci.
Przemysław Pawlicki podpisał umowę ze Stalą Gorzów Wlkp., z kolei Piotr Pawlicki pozostaje póki co bez przynależności klubowej. Wpływ na to, może mieć fakt, że światło dzienne właśnie ujrzały jego problemy z prawem. Policja w Lesznie prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie złamania regulaminu imprezy masowej przez młodszego z braci Pawlickich. "Chodzi o odpalenie racy podczas fety mistrzowskiej w czerwcu tego roku." - informuje "Przegląd Sportowy".

Na razie nie postawiono mu zarzutów. Grozi mu za to kara grzywny oraz ograniczenie lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Znacznie poważniejszy skutek może mieć jednak zakaz stadionowy, który jest powszechnie orzekany w takich sprawach. Uniemożliwiłby mu bowiem kontynuowanie kariery!

W dodatku to nie jedyne problemy z prawem Piotra Pawlickiego. Przed sądem toczy się już bowiem sprawa o pobicie, której konsekwencje dla żużlowca mogą być dużo bardziej poważne.

Piotr Pawlicki wywalczył w tym roku drużynowe mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Polski juniorów oraz - co najważniejsze - kwalifikację do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, czyli indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.