Koszykarki MUKS Poznań przerwały serię porażek. Najwyższa wygrana w sezonie i to na wyjeździe!

Po przegraniu trzech meczów z rzędu MUKS Poznań nieoczekiwanie pokonał na wyjeździe 70:53 wyżej notowany zespół AZS UMCS Lublin. To trzecie zwycięstwo w sezonie beniaminka ekstraklasy.
Poznański zespół przegrał trzy mecze w listopadzie, zaczęły się pojawiać informacje o problemach finansowych klubu i... MUKS odniósł nagle zasłużone i bezdyskusyjne zwycięstwo w Lublinie. Koszykarki Krzysztofa Koziorowicza prowadziły tam od początku do końca meczu. Na cztery minuty przed końcem drugiej kwarty miały już dwa razy więcej punktów od drużyny gospodarzy i prowadziły 38:19.

W 34. minucie zawodniczki z Lublina zmniejszyły straty od ośmiu punktów (51:59) po "trójce" Olivii Szumełdy-Krzyckiej, ale w odpowiedzi poznanianki zdobyły jedenaście punktów z rzędu, przez pięć minut nie pozwoliły rywalkom trafić do kosza i odniosły swoje najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Najlepszą koszykarką MUKS była reprezentantka Polski Agnieszka Kaczmarczyk, która do szesnastu zdobytych punktów dołożyła jedenaście zbiórek.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - JTC MUKS Poznań 53:70