Ekstraklasa siatkarek. PTPS Piła nie zwalnia tempa! Wygrana do zera

Szósty kolejny mecz wygrały siatkarki PTPS Piła. Tym razem w trzech setach rozprawiły się z Developresem Rzeszów, ale gładko zwyciężyły tylko w pierwszej partii.
Pilanki wygrały pierwszego seta do piętnastu, ale potem musiały się natrudzić, by pokonać rzeszowianki w dwóch kolejnych odsłonach. Po bardzo wyrównanej walce PTPS wyszedł na prowadzenie 24:21, ale przyjezdnym udało się obronić trzy setbole i doprowadzić do remisu 24:24. Wtedy jednak dwie piłki po skutecznych blokach zdobył zespół z Piły i prowadził 2:0 w setach.

Ostatnia partia była najbardziej zacięta. Pilanki miały pięć punktów przewagi 17:12, by przegrywać potem 20:22 i 22:23. Potem jednak rzeszowianki zepsuły zagrywkę, a następnie - tak jak w drugiej partii - PTPS postawił dwa skuteczne bloki i wygrał partię do 23.

To szóste zwycięstwo wielkopolskiej drużyny, która na starcie sezonu w ekstraklasie zaliczyła najpierw trzy porażki.

PTPS Piła - Developres Rzeszów 3:0

Sety:
25:15, 26:24, 25:23

PTPS Piła: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Małgorzata Skorupa, Joanna Sobczak, Dorota Wilk - Wolha Pauliukouskaja (libero) - Katarzyna Lewandowska.

Developres SkyRes Rzeszów: Ewa Cabajewska, Magdalena Hawryła, Joanna Kapturska, Ana Otasevic, Justyna Raczyńska, Agata Skiba - Paulina Filipowicz (libero) - Weseła Bonczewa, Magda Jagodzińska, Dominika Nowakowska, Ewa Śliwińska, Aleksandra Wańczyk.