Hokej Poznań znów wygrał mecz ligowy. Trzynaście goli, emocje do ostatnich sekund [ZDJĘCIA]

Trzy mecze i trzy zwycięstwa to dorobek zespołu Hokej Poznań w tym sezonie grupy północnej drugiej ligi. W sobotę poznaniacy pokonali ŁKH Łódź 7:6, mimo że nie zaczęli najlepiej.
Minęło niewiele ponad dwadzieścia sekund meczu na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka, a łodzianie trafili krążkiem w słupek poznańskiej bramki. Byli groźniejsi od gospodarzy i zasłużenie objęli prowadzenie. Potem, gdy ataki ekipy Hokeja Poznań stawały się groźniejsze, goście podwyższyli na 2:0 po kontrataku. Tuż przed końcem pierwszej tercji dla poznaniaków trafił ich grający trener, były reprezentant Polski Tomasz Proszkiewicz.

Przełomowa była druga część meczu. W niespełna dziesięć minut Hokej Poznań przetrwał m.in. grę rywali w podwójnej przewadze, a przede wszystkim zdobył trzy bramki - po dwóch trafieniach Jana Rodziewicza i jednym Jakuba Działdowskiego. Było 4:2, a przed końcem tercji na 5:2 podwyższył Kamil Gościmiński.

W ostatnim kwadransie meczu padło aż sześć bramek. Najpierw dwa razy cieszyli się łodzianie, ale potem Mateusz Wiśniewski i Darren McCutcheon odzyskali trzybramkową przewagę dla poznaniaków. Goście odpowiedzieli dwoma golami, ale drugi został strzelony, gdy do końca pozostały zaledwie dwie sekundy, więc było jasne że to Hokej będzie się cieszył z trzeciej wygranej w trzecim meczu sezonu.

Dla ŁKH to pierwsza porażka w rozgrywkach.