Tenis. Katarzyna Piter zagra z numerem jeden w turnieju ITF w Zawadzie koło Opola

Zawodniczka Grunwaldu Poznań Katarzyna Piter (WTA 218) została rozstawiona z numerem jeden w turnieju ITF rozgrywanym w Zawadzie koło Opola (pula nagród 25 tysięcy dolarów).
Poznanianka musiała rozpocząć zawody od eliminacji ponieważ zbyt późno zgłosiła się do turnieju głównego. W pierwszym meczu pokonała Polkę Dorotę Szczygielską 6:2, 6:2. W spotkaniu o awans wygrała natomiast z Niemką Yaną Morderger (WTA 824) 6:3, 6:2. W turnieju głównym w pierwszej rundzie zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (WTA 264). Obie tenisistki grały ze sobą kilka tygodni temu podczas eliminacji do challengera w Limognes. Wygrała Rosjanka 6:4, 7:6.

Do zasadniczej fazy zawodów w Zawadzie awansowała również Anastazja Soszyna (WTA 745), zawodniczka Akademii Tenisowej Andżeliki Kerber. W eliminacjach pokonała Martinę Kudelovą z Czech 6:3, 6:2 oraz Słowaczkę Chantal Skamlovą 6:3, 6:1. W pierwszej rundzie turnieju głównego Soszyna zmierzy się z reprezentantką Słowacji Tamarą Zidansek (WTA 295).

W turnieju głównym zagrają również trzy inne nasze reprezentantki. Katarzyna Kawa zagra z Czeszką Jesiką Maleckową (WTA 312), Justyna Jegiołka z Serbką Sarą Cvorovic, a Klara Silska z Rumunką Mihaelą Buzarnescu (WTA 263).