Łyżwiarstwo szybkie. Wszystkie starty Jana Szymańskiego w Pucharze Świata pokaże Telewizja Polska

Przez cztery najbliższe sezony Telewizja Polska będzie pokazywać Puchar Świata i imprezy mistrzowskie w łyżwiarstwie szybkim. Pierwsza transmisja z Calgary z udziałem poznaniaka Jana Szymańskiego już w najbliższy piątek, 13 listopada, w TVP Sport i sport.tvp.pl.
Poznaniak, Jan Szymański od początku sezonu prezentuje świetną formę. Kilka dni temu na zawodach w Calgary pobił rekord Polski w wyścigu na 3000 metrów. Zmagania Szymańskiego i pozostałych polskich panczenistów w Pucharze Świata będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend. Pierwsza transmisja w piątek o 20:30.

Telewizja Polska zdecydowała się pokazać w tym sezonie wszystkie zawody Pucharu Świata, a także imprezy mistrzowskie: mistrzostwa świata na dystansach, mistrzostwa świata w sprintach, a także wielobojowe mistrzostwa Europy i świata. Zdecydowały o tym ostatnie sukcesy polskich panczenistów, którzy na igrzyskach olimpijskich w Soczi wywalczyli aż trzy medale.

Złoto zdobył Zbigniew Bródka na 1500 metrów, srebro drużyna kobiet (Katarzyna Bachleda, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Natalia Czerwonka), a brąz - drużyna mężczyzn (Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki). Poza tymi zawodnikami są jeszcze bardzo dobrzy sprinterzy, odnoszący sukcesy w poprzednim sezonie Artur Waś oraz Artur Nogal i Piotr Michalski.

Zawody łyżwiarstwa szybkiego komentować w tym sezonie będą: Piotr Dębowski oraz zaproszeni przez niego eksperci, m.in.: Paweł Zygmunt - czterokrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw Europy i świata, Sławomir Chmura - olimpijczyk z Vancouver, mistrz Uniwersjady oraz trener Bartosz Pisarek.

Plan transmisji - Puchar Świata w Calgary

13 listopada 1. dzień sport.tvp.pl godz. 20:30 na żywo

TVP Sport godz. 23:40

14 listopada 2. dzień TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:25 na żywo

15 listopada 3. dzień TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:25 na żywo