Bieg Niepodległości w Luboniu. Szymon Kulka i Monika Stefanowicz najlepsi na 10-kilometrowej trasie

1590 biegaczy ukończyło 5. Luboński Bieg Niepodległości. Przed startem wszyscy tradycyjnie odśpiewali hymn Polski. Następnie sygnał do startu wystrzałem z pistoletu dał dowódca drużyny plutonu Kedywu Armii Krajowej, major Ludwik Misiek.
Z trasą najszybciej uporał się Szymon Kulka (4Flex Sport Team / Gmina Ropa), który 10-kilometrowy dystans ukończył w czasie 30.17 (nowy rekord trasy). Drugi na mecie zameldował się Błażej Brzeziński (30.46), a trzeci był Paweł Ochal (31.44).

Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Stefanowicz (WKS Grunwald Poznań). Tegoroczna Mistrzyni Polski w Maratonie (z minimum na igrzyska olimpijskie w Rio) ukończyła bieg w czasie 34.49. Druga na mecie była Olga Ochal (35.44), a trzecia Aleksandra Brzezińska (35.45).

Uczestnicy i kibice mogli przez cały dzisiejszy dzień również wrzucać pieniądze do puszek Stowarzyszenia Wspólna Droga, które zbiera środki na remont i przygotowanie do użytku ośrodka codziennej terapii zajęciowej.

Każdy uczestnik, który pokonał dystans 10 km otrzymał pamiątkowy, odlewany medal, a na mecie ciepły posiłek oraz świętomarcińskiego rogala.