Siatkarki PTPS Piła znów zwycięskie! A przegrywały już 0:2...

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosły w ekstraklasie siatkarki PTPS Piła, które pokonały u siebie Aluprof Bielsko-Biała. Po dwóch setach nic nie wskazywało na to, że pilanki zdobędą w tym meczu choćby punkt.
Pierwszy set trwał 25 minut i PTPS zdobył w nim tylko 19 punktów, drugi był o trzy minuty krótszy i zakończył się, gdy drużyna gospodarzy miała na koncie zaledwie 12 (!) punktów. Potem jednak wszystko się odwróciło, bo pilanki w 24 minuty wygrały trzecią partię do 14.

Najbardziej zacięty był czwarty set. Prowadzenie często się zmieniało, ale w decydującej fazie co chwilę był remis, począwszy od stanu 19:19. Bielszczanki prowadziły potem 23:22, ale trzy kolejne piłki wygrał zespół z Piły i doprowadziłm do tie-breaka.

W nim Aluprof był na prowadzeniu tylko raz, po pierwszej piłce tego seta. Potem PTPS osiągnął nawet czteropunktową przewagę i wygrał dość spokojnie. Dla wielkopolskiej drużyny to trzecie z rzędu zwycięstwo, po wygranych 3:1 z Legionovią i Budowlanymi Łódź.

PTPS Piła - Aluprof Bielsko-Biała 3:2

Sety:
19:25, 12:25, 25:14, 25:23, 15:10

PTPS Piła: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Małgorzata Skorupa, Joanna Sobczak, Dorota Wilk - Wolha Pauliukouskaja (libero) - Klaudia Konieczna, Adrianna Kukulska, Katarzyna Lewandowska, Oliwia Urban

Aluprof Bielsko-Biała: Natalia Bamber-Laskowska, Yael Castiglione, Helena Horka, Małgorzata Lis, Kornelia Moskwa, Emilia Mucha - Mariola Wojtowicz (libero) - Koleta Łyszkiewicz, Aleksandra Pasznik, Nikola Radosova.

MVP: Anita Kwiatkowska