Piłka wodna. Ależ początek sezonu Waterpolo Poznań. 31 bramek w dwóch meczach!

Piłkarze wodni Waterpolo Poznań pokonali Polonię Bytom w I kolejce ekstraklasy. W dwóch meczach poznaniacy zdobyli aż 31 bramek!
W pierwszym spotkaniu zespół Waterpolo Poznań wygrał z Polonią 17:7, natomiast w drugim meczu na Termach Maltańskich wicemistrzowie Polski wygrali 14:6. W pierwszych 6 minutach sobotniego meczu drużyna z Bytomia nieoczekiwanie strzeliła gospodarzom 3 gole i objęła w I kwarcie prowadzenie 2:3. Na szczęście poznaniacy szybko przełamali obronę gości i popisali się wyjątkowo skuteczną grą w ataku.

Niedzielny rewanż przebiegał już całkowicie pod dyktando poznańskiej drużyny. Gospodarze w 1. kwarcie objęli prowadzenie 4:2 i nie oddali go do końca spotkania, zdobywając kolejne 12 bramek. Cały mecz zakończył się wynikiem 14:6, a najlepszymi zawodnikami zostali tym razem Radosław Paczyna z Bytomia oraz poznaniak Rafał Bocheński. Najbardziej skutecznym graczem w ataku okazał się natomiast kapitan Poznania Tomasz Różycki, który w obu meczach zdobył łącznie aż 10 goli.

- W dwumeczu z Bytomiem zrealizowaliśmy założony plan w 100%. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej naszej drużyny. Młodzi gracze pokazali się z bardzo dobrej strony, szczególnie Eryk Dziaduk, który zdobył w całym dwumeczu aż 4 gole. Mam nadzieję, że nasz wynik to dobry prognostyk na resztę sezonu. Jeżeli dzisiaj mistrz Polski odniesie dwa wysokie zwycięstwa nad Gorzowem, to I kolejkę MPS zakończymy na drugim miejscu. Do końca roku czekają nas jeszcze trudne dwumecze wyjazdowe - za dwa tygodnie z Legią Warszawa, a na początku grudnia z Arkonią Szczecin. Ich wyniki tak naprawdę przesądzą o układzie tabeli ligowej w rundzie jesiennej - mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W II kolejce Ekstraklasy, zaplanowanej na 7 i 8 listopada, poznaniacy zmierzą się w stolicy z zespołem Legii Warszawa. Piłka wodna powróci do Poznania w drugiej połowie listopada, kiedy to nasi waterpoliści rozegrają trzeci dwumecz przeciwko drużynie GKPW 59 Gorzów.