Tenis. Magda Linette: Moim celem jest awans do czołowej dziesiątki rankingu WTA

- Bardzo ciężko pracuję i mierzę wysoko. Chciałabym awansować do czołowej dziesiątki rankingu WTA - mówi w wywiadzie dla TVP Poznań Magda Linette, tenisistka z Poznania.
Poznańska tenisistka zakończyła już starty w tegorocznym sezonie. Bieżący rok zaczynała na 117. pozycji w rankingu WTA, a obecnie sklasyfikowana jest aż o 52 lokaty wyżej - na 65. miejscu. - Nie zadawalam się tym, co miało miejsce w ostatnich miesiącach. Chciałabym awansować do czołowej dziesiątki rankingu WTA. Miejsce, na którym jestem teraz sklasyfikowana otwiera mi do tego drogę - mówi Linette.

Reprezentantka Grunwaldu Poznań zagrała w tym roku w trzech turniejach głównych Wielkiego Szlema. To właśnie starty w Roland Garros oraz US Open zapamiętała najbardziej. - Dwa momenty tego sezonu najbardziej utkwiły mi w pamięci. Pierwszy to debiut w Wielkim Szlemie w Paryżu. Zagrałam wtedy z Flavią Penettą i to było bardzo trudne przeżycie. Zaprocentowało jednak w dalszej części sezonu. Drugi moment to pierwsze zwycięstwo w wielkoszlemowych zawodach, gdy w Nowym Jorku wygrałam z Ulą Radwańską - opowiada poznanianka.

Kolejny sukces Magda Linette odniosła we wrześniu na turnieju w Tokio. Dotarła aż do finału, w którym przegrała z Belgijką Yaniną Wickmayer. - W tym turnieju grałam taki tenis, jaki chciałbym prezentować zawsze. Wynik, jaki osiągnęłam, dodał mi bardzo dużo pewności siebie - tłumaczy Linette.

W najbliższych tygodniach tenisistka z Poznania będzie odpoczywać. W połowie listopada rozpocznie treningi ogólnorozwojowe, a następnie pod koniec miesiąca wyleci do Chin, gdzie będzie przygotowywała się do kolejnego sezonu.

Cały wywiad z Magdą Linette można obejrzeć TUTAJ .