Siatkówka. PTPS Piła rozpoczyna sezon pod wodzą nowego trenera z Włoch

Muszynianka Muszyna będzie pierwszym rywalem PTPS Piła w nowym sezonie Orlen Ligi w siatkówce. I to na dodatek na wyjeździe. Czy są jakieś szanse dla pilanek? Początek meczu w poniedziałek o godz. 20.30
Niewątpliwie Muszynianka nie należy do grona tych ekip, z którymi teoretycznie PTPS Piła może nawiązać walkę. To czołówka polskiej ligi, natomiast pilanki nie są typowane do walki o czołowe miejsca. Ich wygrana czy choćby punkt w Muszynie byłby zatem niespodzianką, której jednak wykluczyć nigdy nie można.

PTPS Piła jest zupełnie odmieniony w porównaniu z poprzednim sezonem. Prowadzi je włoski szkoleniowiec Nicola Vettori - parmeńczyk od lat mieszkający w Polsce i biegle władający językiem polskim. Kiedyś pracował w sztabie szkoleniowym trenera Raula Lozano w czasie, gdy ten w 2006 roku zdobywał z Polską wicemistrzostwo świata w Japonii. Nicola Vettori jest też z wyboru poznaniakiem, tu mieszka i tu trenował Energetyka Poznań.

Zespół z Piły stracił bardzo wiele zawodniczek, które grały tu w minionym sezonie. Odeszły zagraniczne siatkarki - Veronik Skorupka (niemiecka siatkarka polskiego pochodzenia), Kanadyjka Caroline Jarmoc czy Czarnogórka Marija Milović. Magdalena Wawrzyniak wylądowała w Novarze we Włoszech, Marzena Wilczyńska - w Budowlanych Toruń, Natalia Krawulska - w Pałacu Bydgoszcz, Justyna Raczyńska - w Zawiszy Sulechów, a Katarzyna Nadziałek - w ŁKS Łódź.

Zespół wzmocniła natomiast: Amerykanka Kiesha Leggs, wróciły do Piły takie siatkarki jak Anita Kwiatkowska (dawniej Chojnacka, wychowanka klubu, ostatnio w Impelu Wrocław), Małgorzata Skorupa (siostra reprezentacyjnej rozgrywającej Katarzyny Skorupy), Katarzyna Urban, Dorota Wilk i jej siostra Agata Babicz.

Mecz rozpocznie się w Muszynie o godz. 20.30. Transmituje go Polsat Sport.

W innych rozegranych już spotkaniach: Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:18, 25:16), Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:16, 25:12, 25:18), Developres Rzeszów - Atom Trefl Sopot 0:3 (18:25, 23:25, 15:25), Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź 0:3 (13:25, 15:25, 18:25)