Niedawno skończył 65 lat. Właśnie zdobył brązowy medal igrzysk europejskich w szermierce

Zygmunt Vetulani, 65-letni profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza, wywalczył brązowy medal Europejskich Igrzysk Weteranów w szermierce. Szef Zakładu Lingwistyki Informatycznej i Sztucznej Inteligencji na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM reprezentował tam barwy Warty Poznań
Drugie w dziejach Europejskie Igrzyska Weteranów odbywają się w Nicei, na południu Francji. W turniejach szermierczych tych igrzysk, w trzech broniach (szpada, szabla, floret) startowali zawodnicy od 35. do ponad 70. roku życia. Zygmunt Vetulani, który we wrześniu skończył 65 lat, był jednym ze starszych uczestników.

Profesor Vetulani w szpadzie zajął trzecie miejsce oraz otarł się o podium w turnieju floretowym, w którym od brązowego medalu dzieliła go minimalna różnica trafień.

Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej polscy szermierze znaleźli się na trzecim miejscu z wynikiem 6 medali (w tym 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy).