Sport.pl

Zbierajmy kapsle na oprawę Unii Leszno oraz na sprzęt dla Startu Gniezno!

Chcesz stworzyć coś niepowtarzalnego, o czym będzie mówiła cała Polska? Dzięki marce Tyskie masz szansę pomóc Unii Leszno w stworzeniu niepowtarzalnej oprawy meczowej oraz żużlowcom Startu Gniezno w zdobyciu nowego sprzętu.
Wystartowała akcja, w ramach której kibice i mieszkańcy obu miast mogą zbierać kapsle i wrzucać do specjalnych urn. W zamian za nie Tyskie przekaże klubom po 15 tys. zł na wymienione cele.

Marka od lat jest blisko kibiców, wspiera ich podczas wydarzeń sportowych i towarzyszy im w czasie triumfów czy porażek. - Zależało nam, aby odpowiedzieć na prawdziwe potrzeby Unii Leszno i Startu Gniezno - mówi Joanna Deinrych, menedżer ds. zarządzania marką Tyskie. - Dlatego nie zaproponowaliśmy celu akcji, ale zapytaliśmy o niego same kluby, które najlepiej wiedzą, czego potrzebują.

Kibice "Byków" i "Orłów" wielokrotnie udowodnili, że z drużyną są na dobre i na złe. Pokazali, że potrafią wesprzeć zawodników dopingiem. Teraz mają szansę pomóc w powstaniu oryginalnej oprawy meczowej dla Unii Leszno oraz nowego sprzętu dla żużlowców Startu Gniezno.

Akcja Tyskiego potrwa do końca października. W tym czasie kibice będą mogli wrzucać kapsle po piwach tej marki do specjalnie przygotowanych urn, które znajdą się w większości sklepów w Lesznie i Gnieźnie.

Te największe, liczące blisko 1,5 metra wysokości, stanęły właśnie przed Stadionem im. Alfreda Smoczyka w Lesznie i przed stadionem Startu w Gnieźnie. Przed obiektami odbędą się też wielkie finały i liczenie kapsli. - Wspólne kibicowanie klubowi i towarzyszące temu emocje łączą i integrują ludzi - uważa Aleksandra Zarychta, kierownik ds. PR marek Kompanii Piwowarskiej. - Organizując tegoroczną akcję, chcieliśmy przede wszystkim zaangażować kibiców "Byków", "Orłów" oraz mieszkańców Leszna i Gniezna. Sprawić, by każdy mógł pomóc klubowi, dokładając "cegiełkę". To właśnie udział ludzi w tej akcji przesądzi o jej powodzeniu.

Więcej o: