Porażka rugbistów Posnanii w ekstralidze. Dobrze było tylko w pierwszej połowie

Drugiej porażki w swoim drugim występie w tym sezonie ekstraligi doznali rugbiści Posnanii, którzy na własnym boisku ulegli 14:26 Pogoni Siedlce.
Poznaniacy w poprzednim sezonie spadli z ligi, ale ostatecznie grają w niej po wycofaniu się z rywalizacji Juvenii Kraków. W pierwszej kolejce wyraźnie, bo aż 5:60, ulegli Arce Gdynia, ale rywale to w końcu mistrzowie kraju. Teraz do Poznania przyjechał wicemistrz Polski sprzed roku - Pogoń Siedlce, która jednak ostatni sezon zakończyła na piątym miejscu.

Rugbiści z Wielkopolski dobrze rozpoczęli ten pojedynek, bo po akcji Sebastiana Gruszczyńskiego i podwyższeniu Daniela Gduli prowadzili 7:0. Potem jednak 14 punktów zdobyli goście, ale przed przerwą Posnanii udało się doprowadzić do remisu 14:14. W drugiej części punkty zdobywali już jednak tylko zawodnicy z Siedlec, mimo że poznaniacy nacierali przez większą część gry.

Posnania Poznań - Pogoń Siedlce 14:26 (14:14)

Posnania Poznań:
Sebastian Gruszczyński 10, Daniel Gdula 4. Pogoń Siedlce: Piotr Suj 10, Tomasz Gołąb 5, Przemysław Muszyński 5, Przemysław Rajewski 6.