Tenis. Magda Linette zagra z Urszulą Radwańską w pierwszej rundzie US Open! A w drugiej rundzie czeka...

Poznańska tenisistka Magda Linette w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open zagra z inną polską tenisistką Urszulą Radwańską.
Dla sklasyfikowanej na 92. miejscu światowego rankingu Magdy Linette będzie to debiut w turnieju głównym US Open. W pierwszej rundzie zagra z będącą dziewięć miejsc wyżej w rankingu WTA Urszulą Radwańską. Co ciekawe, będzie to dopiero pierwszy mecz tych dwóch zawodniczek na zawodowych kortach.

W drugiej rundzie zwyciężczyni polskiego spotkania najprawdopodobniej zagra z Agnieszką Radwańską. Rozstawiona w US Open z numerem 15. krakowianka w pierwszej rundzie zmierzy się z 19-letnią Czeszką Kateriną Siniakovą (WTA 68). To oznacza duże szanse na to, że jedna z polskich tenisistek zagra w trzeciej rundzie turnieju.

US Open to ostatni z czterech turniejów Wielkiego Szlema w tym sezonie. W Australian Open Magda Linette odpadła w eliminacjach, a w Roland Garros i Wimbledonie przegrała w pierwszej rundzie turnieju głównego. Zawody w Nowym Jorku rozpoczną się 31 sierpnia. Mecze pokaże stacja Eurosport i Eurosport 2.