Liga Mistrzyń. Francuski gigant rywalem piłkarek Medyka Konin!

Najbardziej utytułowany w Europie żeński klub ostatnich lat, Olympique Lyon będzie rywalem piłkarek Medyka Konin w 1/16 finału Ligi Mistrzyń. Pierwszy mecz odbędzie się 7-8 października w Koninie.
- Po 35 latach pracy w futbolu kobiecym wiem, że najważniejsze to przyciągnąć kibiców na trybuny. Dlatego chciałbym wylosować wielką markę, choć niekoniecznie najsilniejszą sportowo - mówił przed losowaniem prezes i trener Medyka Konin, Roman Jaszczak. Prawie się nie pomylił. Do Wielkopolski przyjedzie klub, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Sęk w tym, że to najlepszy kobiecy klub w Europie ostatnich lat.

Olympique Lyon dwukrotnie sięgał po Ligę Mistrzyń w latach 2011 i 2012. Trzykrotnie grał w finale tych rozgrywek. We Francji od lat nie ma sobie równych. Nawet zasilane pieniędzmi katarskiego szejka PSG nie jest w stanie przerwać jego hegemonii. Od dziewięciu lat Olympique regularnie sięga po mistrzostwo kraju.

Na piłkarkach Olympique oparta jest też bardzo silna reprezentacja Francji. Największe gwiazdy to Amandine Henry, Wendie Renard, Camile Abilly, Eugenie Le Sommer, ale w Lyonie gra także m.in. gwiazda reprezentacji Szwecji Lotta Schelin. Klub nie żałuje pieniędzy na sekcje kobiecą. Płaci najwięcej, najwięcej wymaga, ale najwięcej też wygrywa.

Pierwszy mecz Medyka z Olympique Lyon w 1/16 finału Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany 7/8 października w Koninie. Rewanż tydzień później we Francji.

Na tym etapie rozgrywek zagrają także dwie inne polskie piłkarki. Finalistka poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń Katarzyna Kiedrzynek w barwach PSG zagra z rumuńską Olimpią Cluj, z kolei była napastniczka Medyka Ewa Pajor, która latem przeszła do VfL Wolfsburg, zmierzy się z mistrzem Serbii Spartakiem Subotica.