Liga Mistrzyń. Pięć goli Medyka Konin w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego

Piłkarki nożne Medyka Konin rozgromiły mistrza Walii Cardiff Ladies 5:0 w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń rozgrywanego w Koninie. Bohaterką spotkania została Aleksandra Sikora, zaliczając cztery gole i asystę.

Kibice Medyka Konin, którzy obawiali się o to, kto będzie strzelał gole w Lidze Mistrzyń po odejściu do VfL Wolfsburg gwiazdy reprezentacji Polski Ewy Pajor, byli spokojni już chwilę po rozpoczęciu meczu z Cardiff Ladies. Byłą już napastniczkę Medyka wyręczyła bowiem Aleksandra Sikora.

Prawoskrzydłowa Medyka już w 8. minucie otrzymała podanie Katarzyny Daleszczyk i precyzyjnym strzałem w długi róg otworzyła wynik spotkania. Pięć minut później kapitan reprezentacji Polski wykorzystała sytuację sam na sam z walijską bramkarką. Po raz kolejny Sikora była nie do zatrzymania dla przeciwniczek w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Świetnie wbiegła w tempo w pole karne rywalek. Szybko opanowała piłkę i przelobowała Sarę Moreirę. Było 3:0 i praktycznie po meczu.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy znów błysnęła Sikora. W swoim polu karnym odebrała rywalkom piłkę i błyskawicznie popędziła na bramkę Walijek. Najpierw wymieniła podanie z Natalią Pakulską, po czym znakomicie dostrzegła wychodzącą na czystą pozycję Agatę Tarczyńską. Napastniczka Medyka miała tyle czasu i swobody, że zdążyła oddać jeszcze piłkę wprowadzonej chwilę wcześniej na boisko Paulinie Dudek, by ta z najbliższej odległości mogła wbić ją do pustej bramki. Medyk atakował dalej, ale nie potrafił wykorzystać żadnej sytuacji. Dopiero w doliczonym czasie gry dzieło zwieńczyła Sikora, która wykorzystała podanie Dudek.

W czwartek Medyk zmierzy się z irlandzkim Wexford FC, który w pierwszym meczu pokonał faworyzowaną Gintrę Universitetas z Litwy 1:0. Medyk Konin - Cardiff Ladies 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Sikora (8.), 2:0 Sikora (13.), 3:0 Sikora (45.), 4:0 Dudek (48.), 5:0 Sikora (90)

Medyk: Szymańska - Grad, Sławczewa, Nikolić, Ficzay - Balcerzak, Daleszczyk (46. Pakulska) - Sikora, Gawrońska (46. Dudek), Chudzik - Tarczyńska (68. Sturanović)

Cardiff: Sara Moreira - Sargent, Davy (46. Murray), Tucker Ż (58. Mathias) - Scherschel (40. Fever), Turner, Billingham, O'Connor, Pinder - Allen, Parsons Ż