Podnoszenie ciężarów. Rekord Polski i medal mistrzostw Europy zawodnika Budowlanych Nowy Tomyśl

Martin Stasik zdobył brązowy medal mistrzostw Europy do lat 15 w podnoszeniu ciężarów w Szwecji (fot. Budowlani Nowy Tomyśl)

Martin Stasik z Budowlanych Nowy Tomyśl wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy do lat 15 w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w Szwecji. Wynikiem 181 kg w dwuboju młody Wielkopolanin ustanowił też nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej.
Martin Stasik pojechał na zgrupowanie kadry narodowej juniorów do lat 15 jako zawodnik rezerwowy. Jednak podczas obozu okazało się, że jego wyniki kwalifikują go do startu na mistrzostwach Europy i trener kadry narodowej Wojciech Gesek wpisał Wielkopolanina na listę reprezentantów.

Debiutant po boju rwaniu zajmował czwarte miejsce z wynikiem 81 kg, co stanowiło nowy rekord Polski do lat 15 oraz wyrównanie rekordu Polski do lat 17! W podrzucie Martin Stasik zaliczył 97 kg, a w drugim podejściu 100 kg. W trzeciej próbie zawodnik Budowlanych Nowy Tomyśl niestety nie zaliczył 103 kg.

Niezwykle udane zmagania w mistrzostwach Europy Martin Stasik zakończył jednak z brązowym medalem oraz rekordem Polski do lat 15 w dwuboju, gdzie uzyskał wynik 181 kg.

Piąte miejsce zajął Mikołaj Dach z klubu Promień Opalenica.