Powiat Poznański Open 2015. W finale singla czesko-łotewski pojedynek

Czeszka Petra Cetkovska oraz Łotyszka Jelena Ostapenko zagrają w finale turnieju Powiat Poznański Open 2015. Początek finałowego meczu w niedziele o godzinie 12.40
24-letnia Cetkovska, która w swojej karierze zajmowała już 25. miejsce w rankingu WTA, pokonała swoją rodaczkę Martinę Borecką 3:6, 7:6, 6:2. - Pierwszego seta przegrałam, ponieważ nie czułam się dobrze fizycznie. Cały czas zmagam się z drobną kontuzją. Na szczęście w dalszej części meczu grało mi się już dużo lepiej i bardzo cieszę się z awansu do finału - mówiła po meczu Cetkovska.

Drugą finalistką została 18-letnia Łotyszka Jelena Ostapenko, która wygrała 6:3, 2:6, 6:3 z rozstawioną z numerem drugim Holenderką Kiki Bartens. - Dzisiaj zagrałam na swoim najwyższym możliwym poziomie. To jest mój pierwszy finał turnieju o tak wysokiej randze. Jutro w decydującym meczu będę maksymalnie skoncentrowana i mam nadzieję, że wygram - tłumaczyła Ostapenko.

Finałowe rywalki dzielą 103 miejsca rankingowe. Ostapenko jest 124. zawodniczką świata, a Cetkovska zajmuje 227. lokatę. Początek meczu w niedzielę o godzinie 12.40.