Powiat Poznański Open 2015. Znamy półfinalistki turnieju tenisowego w Sobocie

Rozstawiona z numerem drugim Holenderka Kiki Bartens jest najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką, która zagra w półfinale turnieju Powiat Poznański Open 2015.
Kiki Bartens w ćwierćfinale pokonała 3:6, 6:1, 6:1 deblową partnerkę Katarzyny Piter, Czeszkę Barbarę Krejcikovą. - W pierwszym secie bardzo słabo weszłam w mecz. Na szczęście w drugim odnalazłam swój rytm i grało mi się dużo lepiej. W półfinale spodziewam się kolejnego trudnego pojedynku - mówiła Bartens. O finał Holenderka zagra bowiem z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Ubiegłoroczna zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu wygrała 6:3, 6:4 z Tunezyjką Ons Jabeur.

W drugim półfinale zagrają dwie Czeszki. Petra Cetkovska pokonała Holenderkę Richel Hogenkamp 6:4, 1:6, 6:2. - To był bardzo trudny mecz, Richel jest zawodniczką, z którą trzeba walczyć o każdy punkt. Przed trzecim setem musiałam na chwilę zejść do szatni, aby się uspokoić i móc grać na swoim najwyższym poziomie - tłumaczyła po meczu Cetkovska. Natomiast Martina Borecka wygrała ze swoją rodaczką Nicole Vaidisovą 1:6, 7:6, 6:1.

Półfinały singla rozpoczną się w sobotę o godzinie 13.