Powiat Poznański Open 2015. Sensacja w Sobocie, turniejowa jedynka poza turniejem. Poznaliśmy wszystkie ćwierćfinalistki

Rozstawiona z numerem jeden Bułgarka Sesil Karatanczewa przegrała w drugiej rundzie 0:6, 6:2, 6:7 z Czeszką Martiną Borecką i odpadła z turnieju singla.
- Kiedy okazało się, że o zwycięstwie w tym meczu rozstrzygnie tie-break, starałam się maksymalnie skoncentrować. Wykorzystałam każdą szansę jaką sobie w nim stworzyłam. Przy silnie wiejącym wietrze skuteczną bronią były skróty, które bardzo lubię grać - mówiła po meczu szczęśliwa Martina Borecka. Czeszka do turnieju głównego awansowała z eliminacji, zajmuje w rankingu WTA 415. miejsce, czyli jest notowana aż o 312 miejsc niżej niż Karatanczewa. - Zagrałam dziś po prostu źle. Nie chcę zrzucać winy na trudne warunki atmosferyczne, bo przecież pogoda była taka sama dla nas obu - tłumaczyła po meczu Bułgarka.

Inną rozstawioną zawodniczką, która odpadła w drugiej rundzie, jest turniejowa siódemka, Szwajcarka Romina Oprandi, która przegrała 3:6, 6:7 z Czeszką Petrą Cetkovską. Nie zawiodła natomiast rozstawiona z czwórką Holenderka Richel Hogenkamp, która pokonała 7:6, 7:5 Rumunkę Soranę Cristeę. Ponadto Holenderka w parze ze swoją rodaczką Kiki Bartens jest już w finale gry podwójnej. - Myślę, że moim atutem jest to, że potrafię grać przy silnym wietrze. Dzisiaj zagrałam bardzo dobry mecz i liczę, że taki poziom gry utrzymam w kolejnych dniach. Przyjechałam tutaj, żeby wygrać ten turniej. Cieszę się również, że tak dobrze idzie nam w deblu. Jestem przyzwyczajona do częstego grania, więc łączenie singla i debla to dla mnie żaden problem - mówiła Hogenkamp.

Ostatnią zawodniczką, która awansowała do ćwierćfinału, została Nicole Vaidisova. Czeszka, która w czasie swojej kariery zajmowała już siódme miejsce w rankingu WTA, pokonała reprezentantkę Liechtensteinu Stephanie Vogt 6:4, 0:6, 6:3.