Powiat Poznański Open 2015. Wszystkie Polki odpadły z turnieju tenisowego w Sobocie

Rozstawione z numerem drugim Katarzyna Piter i Barbara Krejcikova przegrały z parą Tatiana Bua / Georgina Garcia-Perez 4:6, 6:3, 9:11. Z turnieju deblowego odpadły również pozostałe Polki.
Aleksandra Buczyńska w parze z Joanną Dobrowolską przegrały 2:6, 2:6 z holenderskim duetem Kiki Bartens / Richel Hogenkamp, a Agata Barańska z Amerykanką Natalie Suk zostały wyeliminowane z turnieju przez parę Ysaline Bonaventure / Janette Husarova.

W turnieju singla rozstawiona z numerem drugim Holenderka Kiki Bartens (WTA 114) po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu pokonała Węgierkę Reke - Lucę Jani 7:5, 7:5. - To był bardzo trudny mecz. Przeciwniczka grała naprawdę dobrze, a do tego grę utrudniał mocno wiejący wiatr. Cieszę się, że w najważniejszych momentach udało mi się zachować spokój, obroniłam piłki setowe w obu setach. To było kluczowe - mówiła po meczu Bartens. W gronie ćwierćfinalistek jest 18-letnia Łotyszka Jelena Ostapenko. Zwyciężczyni ubiegłorocznego juniorskiego Wimbledonu oraz numer cztery turnieju wygrała w trzech setach z Hiszpanką Terezą Mrdezą 3:6, 6:3, 6:4.

W środę swój mecz wygrała również partnerka deblowa Katarzyny Piter, Barbara Krejcikova. Pokonała Amerykankę Katherinę Stewart 7:6, 6:2. Po meczu podobnie jak Bartens narzekała na trudne warunki do gry. - Wiatr sprawiał mi dzisiaj wiele kłopotów. To nie był piękny mecz, kluczem była walka o każdy punkt - tłumaczyła po meczu Krejcikova. Czwartą ćwierćfinalistką została Tunezyjka Ons Jebeur, która zwyciężyła 7:5, 6:1 w meczu z Greczynką Marią Sakkari.