Tenis. Dwie Polki w drugiej rundzie eliminacji turnieju Powiat Poznański Open 2015

Joanna Dobrowolska oraz Justyna Jegiołka awansowały do drugiej rundy eliminacji turnieju Powiat Poznański Open 2015. Szansę na dalszą grę ma również Katarzyna Kawa.
Joanna Dobrowolska pokonała w pierwszej rundzie eliminacji Dorotę Szczygielską 6:1, 6:0, a Justyna Jegiołka wygrała ze Słowaczką Rebeccą Sramkową 4:6, 6:4, 7:5. Swoje mecze przegrały dwie tenisistki reprezentujące puszczykowską Akademię Tenisową Angelique Kerber. Olga Brózda okazała się gorsza od reprezentantki Filipin Katheriny Lahnert 4:6, 1:6, a jej młodsza klubowa koleżanka Anastazja Soszyna przegrała z Niemką Katheriną Hering 6:2, 3:6, 3:6. - Jestem bardzo zawiedziona tym wynikiem, ponieważ w ubiegłym tygodniu wygrałam ze swoją dzisiejszą przeciwniczką. Podczas meczu najbardziej zawiódł mnie serwis oraz return. Szkoda, że nie udało się wykorzystać szansy, jaką stworzyli mi tutaj organizatorzy - mówiła po meczu smutna Soszyna.

Z powodu deszczu nie udało się dokończyć meczu zawodniczki AZS Poznań Katarzyny Kawy. Pierwszego seta Polka przegrała 4:6, natomiast w drugim prowadziła 3:0. Po meczu Kawa mówiła, że przerwa w meczu jest dla niej korzystna. - Dopiero w piątek w nocy wróciłam z turnieju w Niemczech. Jestem więc trochę zmęczona, a przerwa do jutra pozwoli mi trochę odpocząć - tłumaczyła Kawa. Jej spotkanie zostanie dokończone w niedzielę około godziny 13.

W niedzielę zostanie rozlosowany również turniej główny. Początek ceremonii z udziałem 13. zawodniczki świata Angelique Kerber o godzinie 13.30.