Tenis. Dwie Polki w drugiej rundzie eliminacji turnieju Powiat Poznański Open 2015

Jegiołce zdecydowanie lepiej wiedzie się w deblu, aniżeli w singlu

Jegiołce zdecydowanie lepiej wiedzie się w deblu, aniżeli w singlu (Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta)

Joanna Dobrowolska oraz Justyna Jegiołka awansowały do drugiej rundy eliminacji turnieju Powiat Poznański Open 2015. Szansę na dalszą grę ma również Katarzyna Kawa.
Joanna Dobrowolska pokonała w pierwszej rundzie eliminacji Dorotę Szczygielską 6:1, 6:0, a Justyna Jegiołka wygrała ze Słowaczką Rebeccą Sramkową 4:6, 6:4, 7:5. Swoje mecze przegrały dwie tenisistki reprezentujące puszczykowską Akademię Tenisową Angelique Kerber. Olga Brózda okazała się gorsza od reprezentantki Filipin Katheriny Lahnert 4:6, 1:6, a jej młodsza klubowa koleżanka Anastazja Soszyna przegrała z Niemką Katheriną Hering 6:2, 3:6, 3:6. - Jestem bardzo zawiedziona tym wynikiem, ponieważ w ubiegłym tygodniu wygrałam ze swoją dzisiejszą przeciwniczką. Podczas meczu najbardziej zawiódł mnie serwis oraz return. Szkoda, że nie udało się wykorzystać szansy, jaką stworzyli mi tutaj organizatorzy - mówiła po meczu smutna Soszyna.

Z powodu deszczu nie udało się dokończyć meczu zawodniczki AZS Poznań Katarzyny Kawy. Pierwszego seta Polka przegrała 4:6, natomiast w drugim prowadziła 3:0. Po meczu Kawa mówiła, że przerwa w meczu jest dla niej korzystna. - Dopiero w piątek w nocy wróciłam z turnieju w Niemczech. Jestem więc trochę zmęczona, a przerwa do jutra pozwoli mi trochę odpocząć - tłumaczyła Kawa. Jej spotkanie zostanie dokończone w niedzielę około godziny 13.

W niedzielę zostanie rozlosowany również turniej główny. Początek ceremonii z udziałem 13. zawodniczki świata Angelique Kerber o godzinie 13.30.