Tenis. Poznanianki w eliminacjach turnieju Powiat Poznański Open 2015

Zawodniczki Akademii Tenisowej Andżeliki Kerber Olga Brózda i Anastazja Soszyna oraz Katarzyna Kawa z AZS Poznań otrzymały dzikie karty do turnieju eliminacyjnego Powiat Poznański Open (pula nagród 75 tys. dolarów).
Anastazja Soszyna to aktualna młodzieżowa mistrzyni Polski. Tytuł ten wywalczyła dwa tygodnie temu podczas turnieju na kortach AZS Poznań. Wcześniej w sezonie halowym została mistrzynią Polski juniorek. - Bardzo się cieszę, że moje sukcesy zostały zauważone przez organizatorów turnieju Powiat Poznański Open. Mam nadzieję, że wykorzystam szansę, jaką jest dla mnie ta dzika karta - mówi Soszyna.

W turnieju zagra również starsza klubowa koleżanka Anastazji, Olga Brózda. Zawodniczka z Puszczykowa na rozgrywanych w czerwcu mistrzostwach Polski seniorów zdobyła trzy medale - srebrny w singlu, brązowy w deblu (w parze z Soszyną) oraz złoty w mikście. Trzecią tenisistką ze stolicy Wielkopolski, która zagra w eliminacjach, będzie Katarzyna Kawa. Zawodniczka AZS Poznań jest m.in. złotą medalistką mistrzostw Polski seniorów w deblu, zajmuje 401. miejsce w rankingu WTA.

Turniej Powiat Poznański Open zostanie rozegrany na kortach Centrum Tenisowego Sobota. Na sobotę oraz niedzielę zaplanowano gry eliminacyjne. Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek.

Więcej o: