Medyk Konin zbroi się na Ligę Mistrzyń. Zakontraktował królową strzelczyń, która zdobyła ponad 40 goli w sezonie!

Królowa strzelczyń ekstraligi piłkarek nożnych Agata Tarczyńska podpisała roczny kontrakt z Medykiem Konin. To kolejny transfer mistrzyń Polski przed turniejem eliminacyjnym Ligi Mistrzyń.
27-letnia Agata Tarczyńska uchodziła kiedyś za jeden z największych talentów polskiej piłki kobiecej. W wieku 16 lat zadebiutowała w Bundeslidze w barwach 1.FC Saarbruecken, gdzie występowała u boku piłkarek, które później zrobiły światową karierę, m.in. piłkarki roku FIFA Nadine Kessler, triumfatorki Ligi Mistrzyń Dzenifer Marozsan czy obrończyni Paris Saint-Germain Josephine Henning. Agata Tarczyńska zmotywowana chęcią kontynuowania nauki wróciła wtedy do Polski, właśnie do Medyka Konin, gdzie spędziła dwa sezony. Później grała w najlepszych polskich klubach, tj. AZS Wrocław, Unii Racibórz oraz w drugiej Bundeslidze.

Z Niemiec Agata Tarczyńska wróciła do Zagłębia Lubin. To w barwach tego klubu w poprzednim sezonie została królową strzelczyń ekstraligi. W 22 meczach strzeliła dla Miedziowych 41 goli! W lipcu wyjechała na testy do czołowego niemieckiego klubu Turbine Potsdam, ale nie zdołała przekonać do siebie władz wielokrotnego mistrza Bundesligi. Z okazji skrzętnie skorzystał Medyk Konin, który szykuje się do kwalifikacji Ligi Mistrzyń i szuka następczyni utalentowanej napastniczki Ewy Pajor. Młoda snajperka odeszła do VfL Wolfsburg. Mistrz Polski podpisał więc z Tarczyńską roczną umowę z opcją przedłużenia.

To już kolejne wzmocnienie Medyka. Wcześniej do zespołu Romana Jaszczaka dołączyły reprezentantki Polski Natalia Chudzik i Katarzyna Daleszczyk z Górnika Łęczna, Dagmara Grad z Zagłębia Lubin oraz reprezentantka Czarnogóry 18-letnia Jelena Sturanović.

W terminie 11-16 sierpnia w Koninie i Kleczewie rozegrany zostanie turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń. Polki zmierzą się z litewską Gintrą Universitetas, walijskim Cardiff oraz irlandzkim Wexford AFC.