Magda Linette wraca na korty po kontuzji. Ma napięty terminarz przed US Open

Magda Linette ujawniła swoje najbliższe plany turniejowe. Poznanianka zagra m.in. w Baku oraz w serii turniejów w Stanach Zjednoczonych.
W ostatnich tygodniach zajmująca 92. miejsce w rankingu WTA zawodniczka leczyła kontuzję mięśnia uda, której doznała w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Przypomnijmy, w swoim debiucie w turnieju głównym na trawiastych kortach w Londynie, Magda Linette musiała poddać mecz z Japonką Karumi Narą.

Od tego czasu poznanianka nie wzięła udziału w żadnym turnieju. Jednak od przyszłego tygodnia wraca do startów w zawodach WTA. Rozpocznie 27 lipca turniejem w Baku. Zagra od razu w turnieju głównym, ponieważ otrzymała od organizatorów dziką kartę. Polka może bardzo dobrze wspominać występy w stolicy Azerbejdżanu. To właśnie tam osiągnęła swój pierwszy sukces na zawodowych kortach, kiedy w 2013 roku doszła do półfinału turnieju singlowego.

Po występach na Zakaukaziu Linette poleci do Ameryki Północnej. Tam swoje starty rozpocznie od Waszyngtonu. Turniej Citi Open będzie bardzo silnie obsadzony (zagrają m.in. Eugenie Bouchard, Wiktoria Azarenka), dlatego najprawdopodobniej Linette będzie musiała zacząć grę od eliminacji.

Następnie tenisistka z Poznania przeniesie się do Kanady, gdzie wystąpi w Rogers Cup. Na liście zgłoszonych do turnieju w Toronto są m.in. dwie najlepsze zawodniczki świata Serena Williams i Petra Kvitova, dlatego i tam Polka będzie musiała przebijać się do turnieju głównego przez kwalifikacje. Ostatnim sprawdzianem formy przed wielkoszlemowym US Open będzie dla Magdy Linette występ w New Haven.

31 sierpnia rozpocznie się wielkoszlemowy US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku, gdzie Polka w tym roku zadebiutuje.