Lekkoatletyka - MP w Krakowie. Patrycja Wyciszkiewicz, Paweł Fajdek i sztafeta mistrzami kraju

Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań w biegu na 400 m oraz trenujący w Poznaniu młociarz Paweł Fajdek zdobyli złote medale mistrzostw Polski w lekkoatletyce rozgrywanych w Krakowie. Liderowi list światowych w rzucie młotem wystarczył rzut na 79,74 m.
79,74 m to bardzo dobry rzut, który znajdzie się na dziesiątym miejscu na listach światowych. Dziewięć pierwszych wyników także należy do Pawła Fajdka! Takiej dominacji na świecie jednego zawodnika nie było od wielu lat. Trenujący w Poznaniu mistrz świata wyprzedził drugiego Wojciecha Nowickiego z Podlasia Białystok aż o 6 m! Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Rogowski ze Skry Warszawa - 68,80 m. Szymon Ziółkowski z Poznania nie startował.

Złoto w Krakowie zdobyła także Patrycja Wyciszkiewicz, pewna już udziału w sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie. Zawodniczka Olimpii Poznań uzyskała na 400 m wynik 52,88 s, czyli o 1,22 s gorszy od jej rekordu życiowego na tym dystansie. Wyprzedziła Ewelinę Ptak ze Śląska Wrocław (53,15 s) oraz Małgorzatę Curyło z AZS AWF Warszawa (53,92 s).

Trzecie złoto wywalczyła sztafeta AZS OŚ Poznań w biegu 4 x 100 m. Podopieczni trenera Tadeusza Osika biegli w składzie: Remigiusz Olszewski, Jakub Adamski, Artur Zaczek i Adam Pawłowski. Uzyskali czas 39,66 s. Druga na mecie sztafeta Podlasia Białystok z Kamilem Kryńskim zameldowała się na finiszu w czasie 40,17 s, trzecia była ekipa AZS AWF Kraków z czasem 40,28 s.