Lekkoatletyka - ME Eskilstuna. Eryk Hampel i Krzysztof Wróbel wicemistrzami Europy!

Mistrzostwa Europy w Eskilstunie

Mistrzostwa Europy w Eskilstunie (iaaf)

Dwaj sprinterzy Orkana Września, Eryk Hampel i Krzysztof Wróbel pobiegli w finale sztafet 4x100 metrów podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Eskilstunie w Szwecji. Zdobyli srebrny medal.
Polacy w eliminacjach uzyskali czas 40,56 s i przybiegli na trzeciej pozycji, za sztafetami Niemiec i Francji. Najszybsi Niemcy przebiegli 4x100 metrów w czasie 40,39 s, ale znacznie szybszy był drugi bieg eliminacyjny, w którym triumfowali znakomicie Szwedzi. Gospodarze mistrzostw w składzie Emil von Barth, Austrin Hamilton, Thobias Nilsson Montler i Gustav Kjell uzyskali 40,01 s, a w finale przebiegli dystans jeszcze szybciej i rezultatem 39,73 s pobili rekord kraju.

W tym szybkim finale Polacy nie dorównali Szwedom. Przybiegli na drugiej pozycji z czasem równe 40,00 s. Biało-czerwoni ścigali się w składzie: Artur Wasilewski, Przemysław Adamski, Krzysztof Wróbel i Eryk Hampel. Dwaj ostatni to obiecujący zawodnicy Orkana Września. Wyprzedzili o dwie setne sekundy brązowych medalistów, Francuzów.

To jedyne krążki wielkopolskich lekkoatletów na tej imprezie. Poza nimi startowało jeszcze troje innych zawodników, ale ograniczyli się do pobicia rekordów życiowych i awansu do finałów . W ostatni finale Mateusz Kaczmarek z Nadodrza Powodowa nie ukończył biegu na 3000 metrów z przeszkodami, który wygrał Włoch Yohannes Chiappinelli w czasie 8.47,58. Srebrny medal zdobył Niemiec Patrick Karl, a brązowy - Węgier Balazs Juhasz.