Puchar Polski. KKS Kalisz odpadł z rozgrywek w pierwszej rundzie

Trzecioligowy zespół KKS Kalisz nie pójdzie w ślady Błękitnych Stargard Szczeciński. Kaliszanie przegrali w pierwszej rundzie centralnych rozgrywek o Puchar Polski z Wisłą Puławy 1:4
Mecz odbył się w Kaliszu. Wisła Puławy prowadziła od 9. minuty po golu Sebastiana Głaza, ale wyrównał Błażej Ciesielski w 13. minucie. Kolejne bramki strzelali już tylko goście - Rafał Lisiecki (33. minuta), Tomasz Sedlewski (45., z karnego), Przemysław Kanarek (57.).

KKS Kalisz był zwycięzcą Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. W finale pokonał wtedy Nielbę Wągrowiec 2:0 . Wcześniej odpadła m.in. Warta Poznań.

Odpadnięcie KKS Kalisz oznacza, że w Pucharze Polski w sezonie 2015/2016 Wielkopolskę będzie reprezentował jedynie finalista ostatniej edycji, Lech Poznań. Włączy się do gry jako zespół rozstawiony od 1/16 finału, a pierwszy mecz rozegra 12 sierpnia. Losowanie 23 lipca, w najbliższy czwartek.

Wyniki pierwszej rundy: KKS Kalisz - Wisła Puławy 1:4, Gwardia Koszalin - Błękitni Stargard Szczeciński 1:3, Odra Opole - Pogoń Siedlce 0:1, Ślęza Wrocław - Bytovia Bytów 0:1, Znicz Pruszków - Nadwiślan Góra 0:1, Górnik Wałbrzych - Okocimski Brzesko 1:1 karne 3:0, ROW Rybnik - MKS Kluczbork 2:0, Stilon Gorzów - Kotwica Kołobrzeg 3:2, Wisła Sandomierz - Sandecja Nowy Sącz 0:1, Resovia Rzeszów - Puszcza Niepołomice 1:3, ŁKS Łomża - Raków Częstochowa 2:1, Olimpia Olsztynek - Legionovia Legionowo 1:3, Ursus Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 0:1, Chełmianka Chełm - Siarka Tarnobrzeg 0:1, Stal Mielec - Rozwój Katowice 0:2, Grunwald Ruda Śląska - Stal Stalowa Wola 2:4 (2:2 po dogrywce), Wda Świecie - Limanovia Limanowa 3:0 wo, Rodło Kiwdzyn - Flota Świnoujście 3:0 wo, Boruta Zgierz - Widzew Łódź 3:0 wo