Lekkoatletyka. Dobry występ Tymoteusza Zimnego na mistrzostwach świata - rekord życiowy

Dobrze spisał się na mistrzostwach świata juniorów młodszych Tymoteusz Zimny. Wynikiem 48,09 biegacz Baszty Szamotuły poprawił rekord życiowy w biegu na 400 metrów i awansował do półfinału
Mistrzostwa świata juniorów młodszych odbywają się w Cali w Kolumbii, startuje w nich troje wielkopolskich lekkoatletów - w tym Tymoteusz Zimny z Baszty Szamotuły. Młody zawodnik zajął piąte miejsce w biegu kwalifikacyjnym, ale wynikiem 48,09 s pobił rekord życiowy. To dało mu awans do półfinału. Bieg wygrał Kolumbijczyk Anthony Zambrano z czasem 46,27 s przed Jamajczykiem Christopherem Taylorem (46,30 s), Japończykiem Manato Sasakim (47,27 s), Meksykaninem Rogerem Odrazem (47,74 s) i właśnie Polakiem.

Najlepszy czas eliminacji biegu na 400 metrów uzyskał Amerykanin Josephus Lyles - był to wynik 46,26 s.

Polska zdobyła już w Cali pierwszy medal - wywalczył go kulomiot Szymon Mazur z Sosnowca. Był to medal srebrny.