Liga Mistrzyń. Piłkarki Medyka Konin gromią w sparingu. Kto strzela gole za Ewę Pajor?

Przygotowujące się do rozgrywek Ligi Mistrzyń piłkarki nożne Medyka POLOmarket Konin rozgromiły beniaminka ekstraligi AZS PWSZ Wałbrzych 5:1 w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Żaganiu.
Przed rozpoczęciem nowego sezonu sympatyków żeńskiego futbolu w Koninie najbardziej martwiło, kto zastąpi Ewę Pajor w zdobywaniu goli dla zespołu mistrzyń Polski. Utalentowana napastniczka przed kilkunastoma dniami odeszła bowiem do niemieckiego VfL Wolfsburg. W sparingu z AZS PWSZ Wałbrzych, wysoko wygranym przez podopieczne Romana Jaszczaka 5:1, dwie bramki zdobyła najbardziej doświadczona zawodniczka i kapitan zespołu Anna Gawrońska. Jedno trafienie dołożyła Marta Woźniak, a dwa gole strzeliły zawodniczki testowane, których tożsamości klub nie zdradza.

Na zgrupowaniu w Żaganiu z drużyną Medyka trenują nowe piłkarki tego klubu: Natalia Chudzik, która po czterech latach nieobecności wróciła do Konina, oraz Dagmara Grad (pozyskana z Zagłębia Lubin), Serbka Jelena Cubrilo i Jelena Sturanović z Czarnogóry. Zespół opuściły za to dwie mistrzynie Europy do lat 17: wspomniana Ewa Pajor oraz Ewelina Kamczyk, a także Jagoda Szewczuk (obie odeszły do Górnika Łęczna).

Medyk Konin na zgrupowaniu w Żaganiu rozegra jeszcze sparing z zespołem niemieckiej Bundesligi FF USV Jena. W lipcu podopieczne Romana Jaszczaka wyjadą jeszcze na drugi obóz do Słowenii, gdzie wezmą udział w turnieju towarzyskim. W dniach 11-16 sierpnia mistrz Polski będzie organizatorem turnieju grupowego Ligi Mistrzyń. W Koninie i Kleczewie rywalkami piłkarek Medyka będą litewska Gintra Universitetas, irlandzki Wexford Youths WFC oraz mistrz Walii Cardiff Met LAFC. Awans wywalczy tylko zwycięzca grupy. Przed rokiem piłkarki Medyka Konin wygrały rywalizację grupową w Bośni i Hercegowinie, po czym w 1/16 finału odpadły po dwumeczu ze szkockim Glasgow City.