Lekkoatletyka. Patrycja Wyciszkiewicz ze srebrnym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań wywalczyła srebro wraz z koleżankami - Małgorzatą Curyło, Martyną Dąbrowską i Adrianną Janowicz - w sztafecie 4x400 metrów. Polki stoczyły wspaniałą walkę o złoto z Brytyjkami
Patrycja Wyciszkiewicz stoczyła kapitalny pojedynek z Brytyjką Kirsten McAslan na ostatniej zmianie sztafety 4x400 m. Poznanianka dostała pałeczkę od Adrianny Janowicz właśnie na drugiej pozycji i mogła powalczyć o złoto. Brytyjska biegaczka odparła atak i Wielka Brytania zwyciężyła w czasie 3.30,07. Polska była druga z 3.30,24.

Lidia Augustyniak z AZS Poznań była jedną z trzech Polek, które wystartowały w konkursie rzutu dyskiem w Tallinnie. Przypominał on pojedynek Polski z Niemcami, w którym jednak zdecydowanie lepsze okazały się Niemki. Wygrały zawody tercetem - pierwsza Shanice Craft (córka Niemki i amerykańskiego żołnierza) podczas hymnu niemieckiego zaprosiła na swój najwyższy stopień podium koleżanki, drugą Annę Rüh i trzecią Kristin Pudenz). Daria Zabawska, córka znakomitej niegdyś polskiej dyskobolki Krystyny Zabawskiej, była czwarta, natomiast poznanianka Lidia Augustyniak z wynikiem 54,75 m zajęła szóste miejsce. Za nią znalazła się Karolina Makul. Między Polki na piąte miejsce wskoczyła Rosjanka Natalia Sziribokowa. Shanice Craft wygrała rzutem na 63,83 m.

W sztafecie kobiet 4x100 metrów startowała Kamila Ciba z AZS Poznań, biegła na drugiej zmianie. Polki w finale biegły nieźle, miały nawet szansę na medal, ale ostatecznie Karolina Zagajewska finiszowała na piątej pozycji z czasem 44,54 s. Wygrały Niemki z najlepszą europejską sprinterką młodego pokolenia, Rebekką Haase w składzie. Uzyskały 43,47 s. Wyprzedziły sztafety Włoch (44,06 s) i Szwajcarii (44,24 s).

Męska sztafeta sprinterska z Krzysztofem Grześkowiakiem z AZS Poznań nie ukończyła kwalifikacji biegu i nie awansowała do finału.