Sport.pl

Patryk Szymański wygrał na zawodowym ringu. Maurice Louishomme znokautowany w pierwszej rundzie!

14. zwycięstwo na zawodowym ringu bokserskim odniósł koniński pięściarz Patryk Szymański. Pokonał przez nokaut rywala, którym był Amerykanin Maurice Louishomme. Walka trwała bardzo krótko, jak wiele ostatnich pojedynków Polaka.
Szymański, były zawodnik PKB Poznań, na zawodowym ringu bokserskim walczy od czerwca 2012 roku, gdy jego pierwszym rywalem był Portorykańczyk Luis Ortiz. Od tej pory koniński pięściarz jest niepokonany. W tym roku stoczył dwie walki - w marcu pokonał Yoryi Estrella z Dominikany, a w ten weekend zmierzył się w Tampa na Florydzie z amerykańskim pięściarzem Maurice'em Louishomme. Wygrał z nim przez nokaut już w pierwszej rundzie.

22-letni bokser z Polski ma zatem na koncie 14 zwycięstw na zawodowym ringu i żadnej porażki. Sześciokrotnie zwyciężył przez nokaut i jest to siedem ostatnich wygranych Polaka. W trzech ostatnich pojedynkach żaden z rywali nie wytrwał w ringu z Patrykiem Szymańskim dłużej niż dwie rundy. Szymański promowany jest przez Mariusza Kołodzieja z Global Boxing. Trenerem w styczniu 2015 został Kubańczyk Chico Rivas.

Więcej o: