Uniwersjada Gwangju 2015. Polska sztafeta ze srebrnym medalem. Czterech Wielkopolan w składzie

Jakub Adamski, Adam Pawłowski, Artur Zaczek i Grzegorz Zimniewicz wzięli udział w sprinterskiej sztafecie, która zdobyła srebrny medal uniwersjady Gwangju 2015. W biegach indywidualnych Artur Zaczek przepadł na 200 metrów, Robert Bryliński - w biegu płotkarskim na 400 metrów.
Artur Zaczek z AZS Poznań odpadł w drugiej rundzie eliminacji na 200 metrów, gdy z czasem 21,28 s zajął piąte miejsce. O tym biegu informowaliśmy tutaj . Wraz z Jakubem Adamskim, Adamem Pawłowskim, Arturem Zaczkiem oraz Grzegorzem Zimniewiczem wziął jeszcze udział w sztafetowej walce na 4x100 metrów.

Polacy w eliminacjach wygrali pewnie swój bieg w czasie 39,12 s. Wyprzedzili wówczas sztafety Rosji (39,42 s) oraz Republiki Południowej Afryki (39,44 s). Niespodzianką w tym biegu była dyskwalifikacja sztafety USA. Poza nią odpadły też Uganda i Hongkong. W finale polska sztafeta bardzo liczyła na medal, zwłaszcza w sytuacji, gdy zabrakło Amerykanów.

W biegu tym Grzegorz Zimniewicz z Achillesa Leszno zastąpił Jakuba Adamskiego, który biegł w eliminacjach. Odbierał pałeczkę od Adama Pawłowskiego na pierwszej zmianie, trzeci był Artur Zaczek, który nie najlepiej przekazał pałeczkę Kamilowi Kryńskiemu. Polacy i tak zdołali jednak przybiec w czasie 39,50 s na drugiej pozycji. Zdecydowanie najszybsza była Japonia, która uzyskała 39,08 s. Brązowy medal zdobyła sztafeta Republika Południowej Afryki - 39,68 s.

W biegu na 400 metrów przez płotki Robert Bryliński z AZS Poznań uzyskał 53,23 s i odpadł z rywalizacji w pierwszej rundzie. Jego bieg wygrał Thomas Barr z Irlandii w czasie 49,96 s przed Czechem Michalem Brozem - 50,36 s i Belgiem Timem Rummensem - 51,50 s. Ostatecznie złoto uniwersjady na tym dystansie zdobył właśnie płotkarz irlandzki, srebro - Algierczyk Abdelmalik Lahoulou, a brąz - Rosjanin Iwan Szabliujew.