Poznań Open 2015. Polacy poznali rywali w turnieju głównym tenisowego challengera

W sobotnie popołudnie rozlosowano drabinkę turnieju głównego tenisowego challengera Poznań Open 2015, który rozpoczął się na kortach Olimpii. O triumf w Lasku Golęcińskim powalczy przynajmniej czterech Polaków.
Najgorzej trafił Grzegorz Panfil, który zagra z rozstawionym z numerem pierwszym Hiszpanem Pablo Carreno Bustą. Pozostali Polacy mieli więcej szczęścia. Hubert Hurkacz zmierzy się z Brazylijczykiem Andre Ghenem, Michał Dębek z Austriakiem Jasonem Kublerem, z kolei Andrzej Kapaś z turniejową "siódemką" - Japończykiem Taro Danielem.

Kibice tenisa powinni również zwrócić uwagę na inny bardzo ciekawy pojedynek w pierwszej rundzie. Młody, utalentowany tenisista ze Szwecji Elias Ymer zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim w poznańskim challengerze Brazylijczykiem Joao Souzą.

Być może w turnieju głównym zobaczymy też innych Polaków. Do drugiej rundy eliminacji Poznań Open awansowało bowiem czterech kolejnych tenisistów z naszego kraju: Tomasz Bednarek, Karol Drzewiecki, Adrian Andrzejczuk i Maciej Rajski.