Lekkoatletyka. Pięcioro zawodników z Wielkopolski w kadrze na Mistrzostwa Europy Juniorów

Szwedzkie miasto Eskilstuna będzie w tym roku gościło Mistrzostwa Europy Juniorów. Rozpoczną się one 16 lipca, a polskich barw będzie broniło pięcioro lekkoatletów z Wielkopolski.
Jedyną kobietą w tym gronie jest Marika Kaczmarek, nasza duża nadzieja w rzucie młotem. Ta zawodniczka pochodzi z Kadeta Rawicz, czyli pierwszego klubu Anity Włodarczyk. W tym roku w Białej Podlaskiej rzuciła młotem 61,90 m, a przecież ma dopiero 19 lat. Liderką polskiej kadry w Szwecji w rzucie młotem będzie jednak Katarzyna Furmanek z Kielc, która już rzuca 64 metry.

Filip Kossmann z Juvenii Puszczykowo wystartuje w skoku wzwyż. Utalentowany skoczek legitymuje się rekordem życiowym 2,13 m, pobitym w tym roku. W pchnięciu kulą wystartuje natomiast Marcin Wrotyński z Orkana Środa Wlkp. Jego rekord życiowy to 18,54 m.

Wreszcie dwaj sprinterzy Orkana Września, Eryk Hampel i Krzysztof Wróbel, wystartują w barwach polskiej sztafety 4x100 metrów.

Reprezentacja Polski liczy 46 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa Europy wystartują w Eskilstuna w Szwecji 16 lipca i potrwają trzy dni. Na poprzednich, dwa lata temu w Rieti we Włoszech, polscy lekkoatleci wywalczyli trzy złote, cztery srebrne i jeden brązowy medal. Dwa złote krążki zawisły na szyi Patrycji Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań - w biegu na 400 metrów (ze znakomitym rekordem Polski juniorów 51,56 s) i sztafecie 4x400 metrów.